Krimā noticis mēģinājums slepus ievest 3,5 tūkstošus senlaiku markas

2013-08-21 11:39:28
Birkas: noziegumi

Lapa: Sākums


Ukrainas drošības dienasta darbinieki izjauca bijušā Simferepoles iedzīvotāja (tagad KF pilsoņa) plānus nelikumīgi izvest no Krievijas uz Ukrainu 19 gs. beigu - 20 gs. sākuma marku kolekciju. Simferopolē, pārdodot markas filatēlistiem, kontrabandists bija plānojis saņemt labu samaksu.

Vasarā daudzi Krievijas iedzīvotāji internetā pasūta "Krimas gājienu", vēlēdamies izbaudīt šī ukrainas reģiona skaistos dabas skatus. Savukārt maskavietis, kurš tika aizturēts stacijas "Казачья Лопань" muitas punktā,  sekoja pavisam citiem mērķiem, dodamies turp.


Savā bijušajā pilsētā, Simferopolē, viņš grasījās pārdot iespaidīgu marku kolekciju, kuru viņš bija ieguvis nelegāli. Muitas punktā veicot pārbaudi, pie viņa tika atrastas markas, kuras bija ražotas Britu impērijā un tās koloniālajos valdījumos - Ēģiptē, Rietumu Austrālijā, Tasmānijā, Jamaikā, u.c.

Kontrabandists bija rēķinājies iziet muitas apskati pēc vienkāršotas hēmas, sakarā ar ko, sākumā devās ar vilcienu uz Belgorodas novadu, tur veicot pārsēšanos uz elektrisko vilcienu. Markas tika atrastas viņa drēbēs.

Filatēlijas atribūtu vērtība tiek rēķināta ap 400 tūkstošiem grivņu. Par kontrabandas faktu tika ierosināta krimināllieta. Sods par pantu "Kontrabanda", Ukrainā var sasniegt brīvības atņemšanu līdz pat 12 gadiem.

AvotsKomentāri

#1 markomans

2013-08-23 09:19:31 : Tur pie vainas apsurdais likums, ka viss, kas vecāks par 50 gadiem Krievijā skaitās kultūras pieminekļi, tai skaitā arī pastmarkas, neatkarīgi no tā vērtības. To izvešanai vajadzīga speciāla atļauja un komisijas vērtējums, tāpēc daudzi kolecionāri iet līdzīgus ceļus materiāla pārdošanai uz ārzemēm.
#2 hameleons

2013-09-05 21:44:25 : Duraks. Būtu vienkarši pa pastu aizsūtījis un viss.


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.