Kārļa Sebra simtgadei par godu - piemiņas aploksne un zīmogošana

2014-02-13 17:38:17
Birkas: aploksnes, latvijas pasts

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Atzīmējot izcilā latviešu aktiera Kārļa Sebra simtgadi, Latvijas Pasts izdevis piemiņas aploksni, kuras speciālā zīmogošana un prezentācija plānota tieši aktiera dzimšanas dienā - 18.februārī. Zīmogošana šajā datumā notiks Latvijas Nacionālajā teātrī, kas bija aktiera darbavieta kopš 1938.gada, no plkst.9 līdz 18. Savukārt aploksnes prezentācijas pasākums ar K.Sebra bijušo kolēģu - Nacionālā teātra aktieru - līdzdalību paredzēts plkst.14.


Jaunā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un uz tās redzams K.Sebra portrets. Aploksnes autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

K.Sebris bija viens no iemīļotākajiem un talantīgākajiem latviešu aktieriem, kurš paralēli darbam Nacionālajā teātrī filmējies arī daudzās kādreizējās Rīgas konostudijas un citu bijušās Padomju Savienības kinostudiju filmās: starp tām arī Latvijā populārās kinolentes Purva bridējs, Mērnieku laiki, Pie bagātās kundzes, Nāves ēnā, Vella kalpi, Vella kalpi Vella dzirnavās un daudzas citas. Aktieris apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. K.Sebra dzīves gājums aprāvās 2009.gada 12.janvārī.

© pasts.lv 
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.