Juris Mors un viņa filatēlijas materiāli

2014-08-02 10:28:43
Birkas: vēsture, Latvija, filatēlisti

Lapa: Sākums


Filatēlijas foruma pastāviīgais dalībnieks Markomāns padalījās ar ļoti interesantu saiti. Īsumā, tā ir uz Zviedriju izceļojuša latvieša filatēlijas materiālu mājaslapa - www.latphil.se. Tālāk pārkopēšu informāciju no paša Jura mājaslapas:


 

Esmu dzimis Rīgā, Latvijā, 1940. gadā. 1944. gada oktobrī, ar vecākiem pārcēlos uz Zviedriju, kur dzīvoju vēl joprojām. Esmu precējies ar Ingeru kopš 1972. gada. Mums ir divi bērni, bet tagad vēl arī četri jauki mazbērni. 2005. gadā es aizgāju no sava darba celtniecības biznesā. Pēdējie gadi manai zviedru kompānijai bija aktīvi Latvijā. Juris Mors Latviešu markas es sāku krāt 1970. gadu sākumā, kad savā pārziņā pārņēmu sava tēva mazo kolekciju. 1970-ajos gados es nodibināju kontaktus ar marku dīleri Rucina kungu, no Vācijas, un no viņa saņēmu ļoti labas kvalitātes markas. Pamazām es ieguvu arī citus kontaktus, un šos gadus esmu sarakstījies ar kolekcionāriem no visas pasaules. No paša sākuma es kolekcionēju "visu" kam bija kāds sakars ar latvijas filatēliju - 1918 - 1940. gadu markas, aploksnes un pastkartes ar dažādām atzīmēm par tā laika kara periodu, kā arī materiālus no Krievijas impērijas neatkarīgās Latvijas izveidošanas sākumā, Wenden laidienus, Awaloff-Bermondt laidienus, Kurlandes iespiedumus, un visu, ko varam atrast par latvijas filatēliju. Ar savām kolekcijām esmu arī piedalījies dažās starptautiskajās izstādēs - Stockholmia 86, Finlandia 88 un Stamp World London 90. Labākais apbalvojums - apsudrabotā (vermel) medaļa. Lai vai kā, bet pēdējos gados vairs nebija laika šādai darbībai. 1980. gadu beigās, kad nodibināju kontaktus ar Jakimova kungu un Marcilgera kungu, es piedalījos darbā pie grāmatas "Latvijas pasta nodaļas un pasta zīmogi 1918-1945" izveides, tolaik vēl ar savu rakstāmo mašīnīti. Izmeklējumi, protams, bija Jakimova kunga lauciņš, bet, piemēram, zīmogu laiku izvietojums ir Jakimova kunga un mans kopdarbs. Šis materiāls ir vairāk vai mazāk identisks ar to, kas vēlāk tika parādīts Harry von Hofmann rokasgrāmatā "Die Stempel und Postanstalten 1918-1940 / The Postmarks and Post Offices 1918-1940". Otrajā Jakimova / Marcilgera grāmatā "The Postal and Monetary History of Latvia" ir tikai dažas lapas par pasta tarifiem, kurās es ņēmu dalību. Bet, viņu trešajā grāmatā "Postal History of Imperial Russia in Pre Independent Latvia" es izstrādāju nodaļu par cenzūras atzīmēšanu - arī šoreis ar galveno informāciju no Jakimova kunga. Šie darbi noveda pie lielas intereses par visa veida dažādu tipu markām, kā arī pie rūpīgākas studēsanas par dažādiem atcelšanu tipiem un to izmantošanas periodiem. Daudzu gadu garumā, pateicoties Raimondam Jonītiim no Rīgas, tika saņemts ļoti liels jaunas informācijas daudzums. To gadu laikā, kurus strādāju Rīgā, Jonīša kungs un es pavadījām daudzas stundas arhīvā liekot kopā arhīva informāciju ar informāciju, kuru mēs atradām manā kolekcijā, kā ari citās kolekcījās (piemēram, no Mr. Ratzel un Mr. Lehr Vacijā). Igors Irikovs no Rīgas ir vēl viens no no izpalīdzīgajiem cilvēkiem. Arī viņš man palīdzēja iegūt daudz jaunas informācijas par marku vēlīnajiem un agrajiem datumiem, kuras tika gājušas cauri viņa milzīgajiem krājumiem. Un tur ir vēl citi. 
The full "Latvia-Africa" set, issued to the Riga-Bathurst (Gambia) flight 1933, on a registered envelope sent to Braunschweig in Germany. Special envelope made to the Latvi-Africa flight as well as the air mail postmark introduced to this flight; RIGA-LIDPASTS 28.5.33. B, used at the air mail counter at Riga Main Post Office. After the crash at Neustettin mail was carried by rail to Berlin and this envelope then further to Braunschweig where it was cancelled upon arrival (on reverse side) BRAUNSCHWEIG 29.5.33. 13-14 ANKUNFT b.

www.latphil.se - ja interesējies par Latvijas filatēliju, tad šī lapa Tev ir jāredz!
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.