Notice: Undefined offset: 0 in /home/filateli/public_html/LScms2.0/include/functions.php on line 62

Notice: Undefined offset: 0 in /home/filateli/public_html/LScms2.0/include/functions.php on line 62
Jaunas vienotās Eiropas sērijas pastmarkas Mūzikas instrumenti | www.filatelija.lv

Jaunas vienotās Eiropas sērijas pastmarkas Mūzikas instrumenti

2014-04-08 11:22:06
Birkas: pastmarkas, latvijas pasts, mūzika

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Eiropas valstu vienotajā pastmarku sērijā Latvijas Pasts šogad izdod divas jaunas pastmarkas, kurās attēloti latviešu tradicionālās mūzikas instrumenti - kokle un dūdas. Mūzikas instrumenti ir Latvijas Pasta 320.pastmarku izdevums kopš 1991.gada, kad tika atsākta neatkarīgās Latvijas Republikas pastmarku izdošana. Eiropas sērijas pastmarku tēma šogad veltīta mūzikas instrumentiem, tāpēc vairākās Eiropas valstīs 2014.gada pavasarī tiks izdotas pastmarkas ar katras valsts tradicionālajiem mūzikas instrumentiem. Pastmarku Mūzikas instrumenti pirmās dienas zīmogošana notiks pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7.30 līdz 19.


Jauno pastmarku nominālvērtība ir 0,78 € un 1,71 €, kas attiecīgi atbilst vienkāršas un ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru Eiropas Savienības valsti. Pastmarku Mūzikas instrumenti dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. Vērtszīmes Kokle tirāža ir 54 000 eksemplāru un Dūdas - 30 000 eksemplāru.

Kokle ir sens baltu strinkšķināmais mūzikas instruments, ko aizguvušas arī somugru un slāvu ciltis, un tieši kokle ir visvairāk apcerētais latviešu mūzikas instruments. Etnomuzikologs Valdis Muktupāvels kokli sauc par koka dziedošo dvēseli, jo tieši šis mūzikas instruments simboliski ir nozīmīgākais latviešu instruments.

Savukārt dūdas jeb somas stabules V.Muktupāvels dēvē par vienu no iecienītākajiem latviešu deju mūzikas instrumentiem, kas no 16. līdz 19.gadsimtam visvairāk lietotas svinībās - kāzās, talkās, gadatirgos vai vienkārši krogus dejās.

© pasts.lv  
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.