Jaunas pastmarkas sērijā Pilsētu un novadu ģerboņi

2012.gadu Latvijas Pasts sāk ar trim dažādas nominālvērtības pastmarkām sērijā Pilsētu un novadu ģerboņi. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta sestdien, 2012.gada 7.janvārī, no plkst.8 līdz 18 pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

Rīga
Pastmarkas Pilsētu un novadu ģerboņu sērijā Latvijas Pasts izdod jau kopš 1991.gada, un trīs jaunās pastmarkas veltītas Rīgai, Piltenei un Lielvārdes novadam. Jauno pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Piltene
Pastmarka, kurā attēlots Piltenes pilsētas ģerbonis, nodrukāta 400 000 eksemplāru tirāžā. Tās nominālvērtība ir 0,33 Ls, un tā atbilst vienkāršas pastkartes nosūtīšanai Latvijas Republikas teritorijā. Pastmarka ar Rīgas mazo ģerboni izdota 4 000 000 eksemplāru tirāžā un ar 0,35 Ls nominālvērtību, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanai Latvijas Republikas teritorijā. Savukārt Lielvārdes novada ģerbonis redzams uz pastmarkas 3 000 000 eksemplāru tirāžā un ar nominālvērtību 0,38 Ls - ar šādu vērtību pa Latvijas Republikas teritoriju var nosūtīt vienkāršu vēstuli, kuras svars ir no 20 līdz 50 gramiem.

Lielvārdes novads

Pastmarkas nodrukātas jau 2011.gada decembrī, ņemot vērā vēstuļu sūtījumu apjoma pieaugumu, tomēr gada nogalē pieprasījums pēc pastmarkām izlīdzinājās, ļaujot pirmās dienas zīmogošanu organizēt jau 2012.gada sākumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com