Jau trešo reizi sadarbībā ar ziņu portālu Delfi iespējams nobalsot par skaistāko pagājušā gada pastmarku

2019-01-14 13:34:15
Birkas: latvijas pasts, konkurss

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts jau trešo reizi, sadarbojoties ar ziņu portālu Delfi, aicina ikvienu piedalīties balsojumā, lai izvēlētos skaistāko pagājušā gada pastmarku. Latvijas valsts un Latvijas Pasta simtās jubilejas – 2018. – gadā tika izdotas 26 pastmarkas un trīs pastmarku bloki, to kopējai tirāžai sasniedzot 6,6 miljonus eksemplāru. Iepriekšējo gadu balsojumos par populārākājam tika atzītas pastmarkas saistībā ar sporta un ornitoloģijas tēmām. Balsot par pastmarkām iespējamsDelfu sadaļā Gada pastmarka 2018. Balsojums noslēgsies 2019.gada 27.janvārī plkst.23.59. 


Pastmarkas kā būtisks valsts atpazīstamības simbols ir vērtszīmes, kas tiek izmantotas gan sūtījumu apmaksai, gan kolekcionēšanai. Pasta uzņēmumi visā pasaulē izmanto īpašus kritērijus, lemjot par konkrētām tēmām, ko attēlot uz savas valsts pastmarkām. Latvijas gadījumā tie ir valstij būtiski notikumi, dabas, kultūras un vēstures objekti, kā arī izcilas personības, to gadadienas, jubilejas un atceres pasākumi.

2018.gads Latvijas valstij un arī Latvijas Pastam bija īpašs – tas bija simtās jubilejas gads, kuru atzīmēja gan Latvijas Republika, gan Latvijas Pasts. Tāpēc vairāki pagājušā gada pastmarku jaunumi saistās tieši ar šo īpašo notikumu: pirmā Latvijas Pasta izdotā neregulāras formas pašlīmējošā pastmarka Latvijas valsts kontūras formā, noslēdzošās Latvijas valsts simtgades sērijas pastmarkas par godu Dziesmu un Deju svētku tradīcijai, neatkarīgās Latvijas valsts pirmās 1918.gadā izdotās pastmarkas atkārtots izdevums un pastmarku bloks, kas veltīts Latvijas valsts karoga un Latvijas pirmās pastmarkas autoram māksliniekam Ansim Cīrulim.

2018.gadā Latvijas Pasts turpināja arī jau tradicionālo pastmarku sēriju izdošanu un ar aktuāliem notikumiem saistītu pastmarku emitēšanu. No labi zināmām un iecienītām pastmarku sērijām jāmin Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, kurā pagājušogad pastmarkas tika izdotas ar Ķeguma, Rundāles un Sējas novada simboliku, Ziedi – Dālija un PuķuzirnisLatvijas putni – Pļavu tilbīte un GarastīteLatvijas bākas – Ragaciema bākaLatvijas autobūves vēsture – ar Rīgas Motormuzeja kolekcijas 1939.gada unikālo Ford Vairogs V8 auto eksemplāra attēlu. Divas tiltu tematikas pastmarkas tika iekļautas visas Eiropas vienotajā pastmarku sērijā.

Savukārt 2018.gada aktualitātes tika ietvertas pastmarkās par godu Latvijas olimpiskajiem bronzas medaļniekiem XXIII Ziemas olimpiskajās spēlēs – bobslejistiem Oskaram Melbārdim un Jānim Strengam un pāvesta Franciska vizītei Latvijā.

Pagājušogad pirmoreiz tika veidots kopizdevums ar Latvijas Banku – vienotā dizainā radīta pastmarka un sudraba kolekcijas monēta Kuršu ķoniņi.

Par 2017.gada skaistāko pastmarku portāla Delfi balsojumā ar 1119 balsīm tika atzīta Latvijas putnu sērijas pastmarka Dzeltenā cielava, savukārt pirmajā gada pastmarkas konkursā 2016.gadā uzvarēja 11.Pasaules čempionātam florbolā veltītais izdevums.   

2018.gada skaistākās pastmarkas konkursa ietvaros balsot iespējams par jebkuru pastmarku reizi diennaktī no viena datora. 

Izvēlies savu pastmarku un balso te

© pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.