Izlaista pastmarka par godu ugunsdzēsēju automobilim Ford-Vairogs V8 (81C)

2019-05-21 15:39:39
Birkas: auto, latvijas pasts, zīmogošana

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


 

Latvijas Pasts izdevis trešo pastmarku sērijā Latvijas autobūves vēsture – Motormuzeja unikālie eksponāti, un uz tās redzams Rīgas automobiļu fabrikas Ford-Vairogs 1938.gadā izgatavotais ugunsdzēsēju automobiļa modelis Ford-Vairogs V8 (81C). Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota 2019.gada 24.maijā Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst.10 līdz 20.


Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir € 1,39, un tā atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Kopējā pastmarku tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru, un līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāros. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. 

Aploksne Ford-Vairogs V8 (81C)

1938.gadā izgatavotais ugunsdzēsēju automobilis ir vienīgais līdz mūsdienām labā stāvoklī un pilnā komplektācijā saglabājies Ford-Vairogs kravas automobilis un ir unikāls Latvijas tehnikas vēstures piemineklis ar lielu kultūrvēsturisku vērtību. Līdz 20.gadsimta 60.gadu vidum tas kalpoja Jelgavas ugunsdzēsējiem, savukārt šobrīd tā īpašnieks ir Latvijas Antīko automobiļu kluba biedrs un senās tehnikas restaurators Leons Kesmins. Pašlaik automobilis apskatāms Jelgavas ugunsdzēsības muzejā.  

Pastmarka Ford-Vairogs V8 (81C)

Latvijas Pasta jaunākais filatēlijas izdevums ir trešā pastmarka sērijā Latvijas autobūves vēsture – Motormuzeja unikālie eksponāti. Pirmā šās sērijas pastmarka izdota 2017.gadā un veltīta muzeja unikālajam eksponātam – automašīnai Krastin, savukārt uz 2018.gada pastmarkas attēlots 1939.gadā izgatavotais automobilis Ford-Vairogs V8. Visas šajā sērijā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot šeit.

www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.