Izdota pastmarka cīņai pret korupciju

2017-10-05 22:50:47
Birkas: pastmarkas, aploksnes, latvijas pasts

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Šoruden, 2017.gada 10.oktobrī, aprit 15 gadu kopš Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbības sākuma. Par godu šim notikumam Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota KNAB dibināšanas datumā, 10.oktobrī, viesnīcā Tallink Hotel Riga, Elizabetes ielā 24, no plkst.9 līdz 17.


Pastmarka izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir  € 0,50, kas atbilst B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku 1500 eksemplāros izdota arī speciāla aploksne. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Uz pastmarkas attēlota KNAB devīze Gods pār varu, kas apzīmē goda augsto nozīmi cīņā ar korupciju. Goda jēdziens skaidro cilvēka attieksmi pret sevi un sabiedrības attieksmi pret konkrēto cilvēku, bet godīgums ietver tādas vērtības kā uzticība, patiesums un principialitāte. Savukārt šaha spēles kauliņi pastmarkā simboliski attēlo pretkorupcijas cīņas procesu.

KNAB ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijas ir  korupcijas novēršana un apkarošana, kā arī politisko organizāciju un to apvienību finansēšanas noteikumu izpildes kontrole.

Birojs savu darbību sāka 2002.gada 10.oktobrī. © pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.