Izdota pastmarka cīņai pret korupciju

Šoruden, 2017.gada 10.oktobrī, aprit 15 gadu kopš Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbības sākuma. Par godu šim notikumam Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota KNAB dibināšanas datumā, 10.oktobrī, viesnīcā Tallink Hotel Riga, Elizabetes ielā 24, no plkst.9 līdz 17.
Pastmarka izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir  € 0,50, kas atbilst B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku 1500 eksemplāros izdota arī speciāla aploksne. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.
Uz pastmarkas attēlota KNAB devīze Gods pār varu, kas apzīmē goda augsto nozīmi cīņā ar korupciju. Goda jēdziens skaidro cilvēka attieksmi pret sevi un sabiedrības attieksmi pret konkrēto cilvēku, bet godīgums ietver tādas vērtības kā uzticība, patiesums un principialitāte. Savukārt šaha spēles kauliņi pastmarkā simboliski attēlo pretkorupcijas cīņas procesu.


Pastmarka Gods pār varu

KNAB ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijas ir  korupcijas novēršana un apkarošana, kā arī politisko organizāciju un to apvienību finansēšanas noteikumu izpildes kontrole.


Aploksne Gods pār varu

Birojs savu darbību sāka 2002.gada 10.oktobrī.
© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com