Izdota pastmarka ar Latvijas pirmo mākslīgo zemes pavadoni Venta 1

2017-10-03 22:04:53
Birkas: kosmoss, aploksnes, latvijas pasts

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku un aploksni, uz kuras attēlots Latvijas pirmais mākslīgais zemes pavadonis Venta 1. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota Pasaules kosmosa nedēļas laikā, 2017.gada 6.oktobrī, Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. 


Pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 0,85, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns.

Latvijas pirmais mākslīgas zemes pavadonis Venta 1 šogad 23.jūnijā Indijā tika palaists kosmosā, un paredzams, ka ap Zemi tas riņķos vismaz gadu. Pavadonis paredzēts kuģu satiksmes automātiskās identifikācijas sistēmas, sakaru starp pavadoņiem un attēlu uzņemšanas kameras izmēģinājumiem. Sakarus ar Venta 1 uztur Zemes stacija Ventspils Augstskolā.

Ideja par Latvijas pirmo satelītu radās pirms deviņiem gadiem, un 2008.gadā to sāka īstenot Ventspils Augstskola un Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, vēlāk piesaistot arī Brēmenes Lietišķo zinātņu universitāti. Zemes pavadoņa projekta mērķis – attīstīt inženierzinātnes un mudināt jauniešus studēt informācijas tehnoloģijas, elektroniku un satelīttehnoloģijas.

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.