Izdota jauna pastmarka "Janvāra barikādēm - 25"

2016-01-11 18:26:03
Birkas: pastmarkas, aploksnes, latvijas pasts

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Paststrong> izdod šī gada pirmo filatēlijas jaunumu – pastmarku un aploksni veltītu janvāra barikāžu 25. gadadienai. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 13.janvārī Latvijas Nacionālajā arhīvā, Rīgā, Šķūņu ielā 11, no plkst. 9.00 līdz 18.00. Jaunākās pastmarkas nominālvērtība ir 0,54 € un tirāža 200 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī aploksne, kuras tirāža ir 1 500 eksemplāru. Filatēlijas jaunuma dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).
Janvāra barikādēm - 25
Pastmarkas Janvāra barikādēm – 25 zīmogošana paredzēta Latvijas Nacionālā arhīva organizētā barikāžu atceres pasākuma ietvaros. 13.janvārī no plkst. 9.00-18.00 Latvijas Nacionālais arhīvs savās telpās piedāvās vēsturisko liecību dokumentālo kadru demonstrāciju par 1991.gada barikādēm Rīgā, Viļņā un Tallinā.
Janvāra barikādēm - 25
1991.gada 13.-27.janvāra barikādes - nevardarbīgas pretošanās posms Latvijas Atmodas gaitā, kad Vecrīgā un ap svarīgākajiem stratēģiskiem objektiem tika celtas barikādes, lai aizsargātos no iespējamā padomju bruņoto spēku uzbrukuma. 13.janvāra rītā, pēc PSRS karaspēka uzbrukuma Viļņas Televīzijas torņa aizstāvjiem, Latvijas Tautas frontes vadītāji Dainis Īvāns un Romualds Ražuks uzrunājot cilvēkus Latvijas Radio aicināja pulcēties protesta manifestācijās. Cilvēki neapbruņoti devās uz barikādēm no daudzām Latvijas pilsētām. © pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.