Izdota aploksne latviešu komponista Eduarda Rozenštrauha piemiņai

Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni un izveidojis speciālo zīmogu, godinot latviešu dziesmu autoru un mūziķi Eduardu Rozenštrauhu (1918–1992), kuram šogad apritētu 100 gadu. Aploksnes speciālā zīmogošana paredzēta 2018.gada 13.augustā Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. 

Īpašā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un uz tās redzams ne vien Eduarda Rozenštrauha portrets, bet arī tautā iemīļotu skaņdarbu – Vecās likteņdzirnas un Ai, māte Latgale – vārdi. Aploksnes un speciālā zīmoga autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

E.Rozenštrauhs dzimis 1918.gada 13.augustā Rīgā. Jau bērnībā kopā ar brāli un māsu apguvis dažādu mūzikas instrumentu spēli.

Komponists E.Rozenštrauhs ir autors tādiem tautā iemīļotiem skaņdarbiem kā Zilais lakatiņšPa kuru laiku nosirmoja jūraTur, kur GaujaTiem, kas nepārnācaKādai meičai Cesvainē un citiem. Zilais lakatiņš ar dzejnieces Valdas Moras vārdiem bijis iekļauts aizliegto dziesmu sarakstā laikā, kad Latvijas teritorija atradās Padomju Sociālistiskās Republikas sastāvā.

© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com