Īpaša aploksne Rīgas Doma 800 gadu jubilejai

Latvijas Pasts velta īpašu aploksni Rīgas Doma 800 gadu jubilejai.
Pirmās dienas zīmogošana Domā 25.07.

Rīgas Doma astoņsimtgades aploksne

Par godu Rīgas Doma 800 gadu jubilejai, Latvijas Pasts izdevis speciālu aploksni ar unikālā Latvijas vēstures, kultūras un arhitektūras pieminekļa attēlu. Aploksnes pirmās dienas zīmogošana notiks Rīgas Domā katedrāles pamatakmens ielikšanas dienā, 25.jūlijā, no plkst. 9 līdz 18.

Jaunizdotajā aploksnē mākslinieks Ģirts Grīva Rīgas Domu attēlojis akvareļa tehnikā, uzlūkojot to no Doma laukuma puses. Savukārt zīmogā, kas izdots kopā ar aploksni, grafiski atainots Doma baznīcas torņa zelta gailis. Aploksnes ar pirmās dienas zīmogu varēs iegādāties par Ls 0,35, un to kopējā tirāža ir 1000 eksemplāru.

Rīgas Doms ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas dievnams un arhibīskapa katedrāle. Tā ir lielākā viduslaiku baznīca Baltijā, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Svētās Marijas jeb Rīgas Doma katedrāles kā Livonijas bīskapijas bīskapa rezidences pamatakmens ticis ielikts 1211.gada 25.jūlijā, un svinīgo ceremoniju vadījis bīskaps Alberts. Savukārt 1883./1884.gadā būvētās Rīgas Doma ērģeles ir vienas no vērtīgākajām vēsturiskajām ērģelēm pasaulē. Kopš 2005.gada noris Rīgas Doma atjaunošanas darbi. Iespaidīgā celtne ir iekļauta arī Pasaules pieminekļu fonda 2006.gada 100 apdraudētāko objektu sarakstā.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 5.augustā.

www.pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com