Gaisa pasts. 2. un 3. daļas. 1928, 1931. gadi.

1928. gada 1. maijā nāk klajā jauns gaisa pasta marku izdevums ar iepriekšējā izdevuma zīmējumu – lidmašīna („Bleriot” vienplāksnis) virs Rīgas torņiem, bet ar santīmu nomināliem. Visu triju nominālu pastmarkas, tāpat kā iepriekšējais izdevums, iespiestas uz papīra ar viļņveida līniju ūdenszīmēm un zobojumu 11 ½, to tirāža 200 000 eksemplāru. Eksistē arī nezobotas markas no t.s. „arhīva krājuma”. Šī izdevuma markām ir sastopamas zobojuma kļūdas, piem., dubultzobojums kādā no markas malām vai nezobota mala.

Pastāv visu triju nominālu marku viltojumi uz papīra bez ūdenszīmēm. Viltojumu izgatavotāji bija mēģinājuši viltotās markas izmantot pasta sūtījumu apmaksai.

1931. gada janvārī visu triju nominālu pastmarkas iespiež atkārtoti, šoreiz uz papīra ar kāškrustu / ugunskrustu ūdenszīmēm (resp. normāla vai apgriezta ūdenszīme). Daļa tirāžas iespiesta arī 1932. gadā. Markas perforētas ar zobojumu 11 ½ un 10 ¾ (11), katra nomināla pastmarkas iespiestas 200 000 eksemplāru tirāžā (dažos katalogos norādīts, ka šī izdevuma, tāpat kā 1928. gada gaisa pasta marku izdevuma tirāža nav zināma). Arī šajā izdevumā eksistē dažādas zobojuma kļūdas (kāda no markas malām nezobota vai ar dubultzobojumu), kā arī nezobotas markas no t.s. „arhīva krājuma”.

Arī 1931. gada izdevuma pastmarkas ir mēģināts viltot. Viltotās markas ir ar zobojumu 11, bet ūdenszīmes „iespiestas” ar kādu taukvielu.

viltojumi

Aploksne pārdota izsolē par 380 €.

Saite uz raksta pirmo daļu.

© Raimonds Zalcmanis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com