Divas pastmarkas ar Latvijas pasta transportu

2013-04-19 10:15:34
Birkas: pastmarkas, latvijas pasts, zīmogošana

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Jaunajās vienotās Eiropas sērijas pastmarkās būs attēlots pasta transports Eiropas valstu vienotajā pastmarku sērijā Latvijas Pasts šogad izdod divas jaunas pastmarkas, kas veltītas pasta transporta tēmai. Jauno pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta piektdien, 2013.gada 19.aprīlī, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7:30 līdz plkst. 19. Eiropas sērijas jaunāko pastmarku autors ir mākslinieks Ludis Danilāns. Pastmarku nominālvērtība ir 0,55 Ls, tirāža 50 000 eksemplāru, un 1,20 Ls - tirāža 30 000 eksemplāru. Pastmarkas atbilst attiecīgi vienkāršas un ierakstītas vēstules nosūtīšanai Eiropas Savienības teritorijā. Pastmarka "Pasta transports" sērijā "Eiropa"
Senajā Ēģiptē un Persijā sūtījumi no vietas uz vietu tika nogādāti ar zirgu vai zirga vilktiem ratiem, un tikai 19.gadsimtā, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, pasta sūtījumus sāka piegādāt arī ar tvaikoņiem un vilcieniem, bet pirmie veiksmīgie pasta aviopārvadājumi notika 1911.gadā. Transporta attīstība mūsdienās sniedz iespēju sūtījumus piegādāt ļoti īsā laikā. Ja 17.gadsimtā vēstule līdz adresātam ceļoja pat vairākus mēnešus, tad šodien sūtījums, piemēram, transportējot ar lidmašīnu, adresātu otrā pasaules malā sasniedz nepilnas nedēļas laikā. Pastmarka "Pasta transports" sērijā "Eiropa" Pastmarku sērijas Eiropa iniciatore ir Eiropas Pasta savienība, un šīs sērijas pastmarkas, ar vienotu logotipu un vienotu tematiku, tiek izdotas visā Eiropā jau kopš 1994.gada. Latvijas Pasts tradicionāli izdod divas šīs sērijas pastmarkas katru gadu. Iepriekšējos gados Eiropas sērijas pastmarku tēmas bijušas saistītas ar literatūru, dabas objektiem, ceļojumiem u.c. Pirmās dienas aploksne pastmarkām sērijā "Eiropa" Vienotās Eiropas sērijas Apmeklējiet... pastmarka, kurā attēloti Rīgas Operas nama interjera elementi, iedzīvotāju balsojumā atzīta par 2012.gada labāko pastmarku. Latvijas Pasts

Komentāri

#1 Atons 2013-04-28 11:48:49 : Gan Igaunijas, gan Lietuvas pasta mājas lapās ir parādīts vai pastmarkas ir izdotas ''mazajās lapās'' vai nē.... Mums laikam šī nozare tik tālu izmirusi, ka nekur ne vārda, pat šeit.
#2 markomans 2013-08-07 23:25:12 : Nevis nozare izmirusu, bet Latvijas pasta mājas lapa ir nolaista. Tā vietā, lai būtu labs pastmarku katalogs, kur var paskatītīties, kas un kad tika izdots, apskatīt kādas ir pastmarkas, PDA, PDZ, kad un kur notika pirmās dienas zīgošana un atrast citu informāciju, ir parasts internet veikals, kur redzams tikai tas, kas ir pārdošanā, bet kā vairs nav noņemts. Protam var atrast kā redzēt tās pastmarkas, kas vairs nav pārdošanā, bet tur jāzina dažās "fiškas" un ir jāpiešaujas.


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.