Divas jaunas pastmarkas putnu sērijā: Dižraibais dzenis un Apodziņš

Aploksne_DzenisLatvijas Pasts papildina pastmarku sēriju Latvijas putni un izdod divas jaunas pastmarkas – vienā no tām attēlots Latvijas 2016.gada putns dižraibais dzenis, bet otrā – Latvijā sastopamās pūču dzimtas mazākais pārstāvis apodziņš. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks piektdien, 2016.gada 20.maijā, Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst. 8 līdz 20.


Aploksne Apodziņš

Pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un katra no pastmarkām izdota 200 000 eksemplāru tirāžā. Pastmarka ar dižraibā dzeņa attēlu ir paredzēta ierakstītas pastkartes nosūtīšanai Eiropas Savienības teritorijā – tās nominālvērtība ir € 1,71, savukārt pastmarku ar apodziņa attēlu un nominālvērtību € 0,71 var izmantot vienkāršas vēstules nosūtīšanai Eiropas Savienības teritorijā. Papildus pastmarkām izdotas arī divas speciālas aploksnes ar abu putnu attēliem, katra no tām – 1500 eksemplāru tirāžā.


Aploksne Dižraibais dzenis

Latvijas 2016.gada putns dižraibais dzenis (Dendrocopos major) apdzīvo dažādus mežus un ir biežāk sastopamā no deviņām Latvijas dzeņu sugām. Dižraibais dzenis ir viena no meža lietussarga sugām, jo tā izkaltie dobumi noder ne tikai paša ligzdai, bet pēc tam arī citām putnu sugām, piemēram, zīlītēm, vai citiem dzīvniekiem.


Pastmarka "Dižraibais dzenis"

Apodziņš (Glaucidium passerinum) ir īpašs pūču dzimtas pārstāvis – tā ir mazākā Latvijā un Eiropā sastopamā pūču suga, kam raksturīgas diennakts aktivitātes izmaiņas, proti, sugas nozīmīgākās vokālās aktivitātes vērojamas starp rīta un vakara krēslu, tai samazinoties ap pusdienlaiku.


Pastmarka Apodziņš

Putnu sērijas pastmarkas Latvijas Pasts izdod kopš 2010.gada, ik gadu emitējot divas jaunas pastmarkas. Pērn šajā sērijā Latvijas Pasts izdeva pastmarkas ar dzeltenā tārtiņa un vālodzes attēliem.

© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com