Divas jaunas pastmarkas putnu sērijā: Dižraibais dzenis un Apodziņš

2016-05-18 20:30:37
Birkas: pastmarkas, aploksnes, latvijas pasts

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Aploksne_Dzenis
Latvijas Pasts
papildina pastmarku sēriju Latvijas putni un izdod divas jaunas pastmarkas – vienā no tām attēlots Latvijas 2016.gada putns dižraibais dzenis, bet otrā – Latvijā sastopamās pūču dzimtas mazākais pārstāvis apodziņš. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks piektdien, 2016.gada 20.maijā, Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst. 8 līdz 20.

Aploksne Apodziņš
Pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un katra no pastmarkām izdota 200 000 eksemplāru tirāžā. Pastmarka ar dižraibā dzeņa attēlu ir paredzēta ierakstītas pastkartes nosūtīšanai Eiropas Savienības teritorijā – tās nominālvērtība ir € 1,71, savukārt pastmarku ar apodziņa attēlu un nominālvērtību € 0,71 var izmantot vienkāršas vēstules nosūtīšanai Eiropas Savienības teritorijā. Papildus pastmarkām izdotas arī divas speciālas aploksnes ar abu putnu attēliem, katra no tām – 1500 eksemplāru tirāžā.
Aploksne Dižraibais dzenis
Latvijas 2016.gada putns dižraibais dzenis (Dendrocopos major) apdzīvo dažādus mežus un ir biežāk sastopamā no deviņām Latvijas dzeņu sugām. Dižraibais dzenis ir viena no meža lietussarga sugām, jo tā izkaltie dobumi noder ne tikai paša ligzdai, bet pēc tam arī citām putnu sugām, piemēram, zīlītēm, vai citiem dzīvniekiem.
Pastmarka "Dižraibais dzenis"
Apodziņš (Glaucidium passerinum) ir īpašs pūču dzimtas pārstāvis – tā ir mazākā Latvijā un Eiropā sastopamā pūču suga, kam raksturīgas diennakts aktivitātes izmaiņas, proti, sugas nozīmīgākās vokālās aktivitātes vērojamas starp rīta un vakara krēslu, tai samazinoties ap pusdienlaiku.
Pastmarka Apodziņš
Putnu sērijas pastmarkas Latvijas Pasts izdod kopš 2010.gada, ik gadu emitējot divas jaunas pastmarkas. Pērn šajā sērijā Latvijas Pasts izdeva pastmarkas ar dzeltenā tārtiņa un vālodzes attēliem. © pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.