Dārgākās monētas pasaulē

2021-02-09 13:44:46
Birkas: monētas, numismātika, tulkojums

Lapa: Sākums


Kolekcionāru acīs īpaša vērtība ir metāla monētām, kuru vērtība tiek noteikta pēc materiāla, no kā tās ir izgatavotas, pēc ārējā izskata, izlaiduma gada un kopējā eksemplāru skaita. Šinī rakstā apskatīsim pasaules dārgākās monētas sākot no visvecākajām.

Monēta ar karalieni Elizabeti II

 


Rets Edvarda III florīns

Edvarda III florīna monēta ieraudzīja dienasgaismu 1343. gadā, un tika lietot līdz 1344, gadam. Uz monētas ir skaidri redzama Edvarda III pils, viņa tronis un pats karalis.

Edvarda III florīns


Edvarda III florīns glabājas privātā kolekcijā


Monētai nav ribu, kas norāda uz metālisko monētu kalšanas tehnoloģiju trūkumiem viduslaikos. "Dubultais Leopards" - arī šāds nosaukums ir šai pašai monēta, maksāja 6 šiliņus. Dubultais florins tika pārdots par 6, 8 miljoniem dolāru.

Brašera dublons

Zelta 15-dolāru monētu nosauca par dublonu un izlaida 1787. gadā, ierobežotā tirāžā. Uz monētas ir iegravēti iniciāļi EB, kuri apzīmē tās radītāja vārdu - Efraims Brašers. 

brašera dublons


Brašera dublons ir izgatavots no tīra zelta.

Uz monētas ir attēlota ainava: rietošas saules staros kalna pakājē šļakstās bezgalīga jūra. Zelta bublons tika pārdots izsolē par 7,7 miljoniem dolāru.

Sudraba dolārs "Vaļīgie mati"

Visdārgākā, retākā un pazīstamākā nauda kolekcionāru vidū ir neliela sudraba monēta, kura tika izlaista 1794. gadā un bija apgrozībā līdz 1804. gadam. 

vaļīgie mati

Tajā attēlots sievietes attēls ar vaļīgiem, vējā plandošiem matiem, kas ir brīvības un rāmuma simbols. Agrākā Amerikas Savienoto Valstu sudraba monēta tika pārdota par 7,850 miljoniem ASV dolāru.

Kvelera I klases sudraba dolārs 

Mazais I klases Kweller sudraba dolārs ir unikāls ar to, ka tika kalts 1834. gadā, bet monētā ir norādīts izlaišanas datums - 1804. gads. Tad tika izlaisti pēdējie viena dolāra sudraba gabali. Monētā attēlota arī krāšņa sieviete ar cirtainiem, bet glīti atvilktiem matiem. Šīs retās monētas cena ir 3 737 500 USD. 

kvelera I klase

Kweller I klases sudraba dolārs 1834. gadā 

Dubultais Sen - Godena ērglis

ASV zelta monētu "Dubultais Sen - Gordēna ērglis" kalšanu sāka 1907. gadā un turpināja līdz 1933. gadam. Monētas vienā pusē, skaistā senā laikmeta tērpā, ir skaidri redzama sieviete, kas simbolizē brīvību. 
Labajā rokā viņa tur lāpu ar uguni, bet kreisajā pusē - olīvu zaru. Brīvības pakājē ir 13 mazas zvaigznes, kas attēlo 13 Ziemeļamerikas štatus. Monētas otrā pusē ir attēlots lidojošs lepns ērglis ar olīvu zaru vienā ķepā un bultām otrā. Nezināms izsoles dalībnieks izpirka šo monētu par 7 590 020 ASV dolāriem.
 

Dubultais Sen - Godena ērglis


Monēta ar karalieni Elizabeti II 

Monēta ar Karalienes Elizabetes II attēlu tika izveidota 2007. gadā Kanādas naudas kaltuvē. Šī monēta ir ļoti smaga un nav piemērota biežai lietošanai, tās svars ir 100 kg un tā sastāv no 99,9% tīra zelta.

Monētas vienā pusē attēlots karalienes Elizabetes II profils, bet otrā - kalta lapa, Kanādas simbols. Monēta tika iegādāta par 4 000 000 USD. 

Monēta ar karalieni Elizabeti II


Monētas ar karalieni Elizabeti II nominālvērtība ir 50 ASV dolāri.

Liberty Head V piecu centu monēta. 

Parastās 5 centu monētas tika izdotas lielos daudzumos kopš 1883. gada, bet 1912. gadā šādu monētu izlaišana tika pārtraukta. Bet, Sanfrancisko pagalmā, 1913. gadā gandrīz nelegāli tika kaltas tikai piecas monētas, kuru esamība tika slēpta līdz pat 1920. gadam. 

Liberty Head V piecu centu monēta


Piecu centu monēta Liberty Head V ar brīvības statujas attēlu.

Uz 5 centu monētas ir attēlota Brīvības statujas galva. Pirmais monētas eksemplārs tika pārdots 1972. gadā par 100 000 ASV dolāru, bet 2013. gadā tika izsolīta vēl viens piecu centu eksemplārs, kurš tika pārdots par 3,7 miljoniem ASV dolāru. 

"Anna ar ķēdi" 

Pasaulē saglabājies tikai viens, unikālās monētas "Anna ar ķēdi" eksemplārs, 1730. gada sudraba rublis. Vienā pusē attēlota Annas Joannovnas karaliskā seja, bet uz otras - ērglis, kuru ieskauj Svētā Andreja Pirmā ordeņa ķēde. 

Anna ar ķēdi

"Anna ar ķēdi" - cariskās Krievijas monēta.

"Anna ar ķēdi" tika pārdota privātkolekcijai par rekordlielu cenu priekš Krievijas monētas - par 15 miljoniem 600 tūkstošiem rubļu jeb aptuveni 625 tūkstošiem dolāru.

Konstantinovska rublis 

Sudraba Konstantinovska rubļa vienā pusē attēlota Krievijas impērijas valsts emblēma - divgalvains ērglis ar lauru lapu vainagu. Zem tā ir Pēterburgas naudas kaltuves (С.П.Б.) zīme. Otrā pusē - profila portrets ar datumu 1825. 

Konstantinovska rublis

Konstantinovska rublis tika pārdots par vairāk nekā 500 tūkstošiem ASV dolāru. 

Apkārt attēlam ir uzrakstīts "Б.М. КОНСТАНТИНЪ I ИМП." un "САМ. ВСЕРОСС". Konstantinovska rublis 20, 73 grami, monēta 2010. gadā tika pārdota izsolē par 550 tūkstošiem dolāru. 

Austrālijas penijs 

Austrālijas penijs tiek uzskatīts par retāko monētu pasaulē. Melburnā, 1930. gadā, izgatavoja tikai 6 eksemplārus. Monētas ir pārklātas ar varu, kura slānis laika gaitā ir noberzies. 

Austrālijas penijs

Austrālijas penijs ir retākā monēta pasaulē. 

Tomēr karaļa Džordža V attēls joprojām ir skaidri redzams, kas norāda uz kalšanas augsto kvalitāti. Austrālijas penijs 2005. gadā tika pārdots par 515 000 USD

© www.uznayvse.ru

Līdzīgie raksti:




Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.