Atzīmējot Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona simtgadi, Latvijas Pasts izdod pastmarku

2019-12-06 17:03:30
Birkas: armija, latvijas pasts, pastmarkas

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Atzīmējot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba bataljona simtgadi, Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku un aploksni. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2019.gada 10.decembrī Rīgas Motormuzejā, Sergeja Eizenšteina ielā 8, Rīgā no plkst.10 līdz 18.


Pastmarkas NBS Štāba bataljonam – 100 nominālvērtība ir € 0,50, kas paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un tā izdota 100 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Filatēlijas izdevumos redzami NBS Štāba bataljona godasardzes karavīri un to formas tērpa sastāvdaļas – piedurknes uzšuve, kas veidota uz smilšu krāsas pamatnes izšūšanas tehnikā, kā arī zobens.

Pastmarka NBS Štāba bataljonam - 100 - Latvijas Pasts - Flickr

NBS Štāba bataljons ir vienība, kas pilda plaša spektra uzdevumus – galvenokārt tie saistīti ar NBS sakaru un informācijas sistēmu darbības uzturēšanu, godasardzes nodrošināšanu pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils, kā arī bruņoto spēku un Valsts protokola ceremoniju nodrošināšanu.

Aploksne NBS Štāba bataljonam - 100 - Latvijas Pasts - Flickr

Vienība tika izveidota 1919.gadā kā Komandantūras rota, bet gadu gaitā tās struktūra un uzdevumi ir daudzkārt mainījušies, savukārt viens no miera laika pamatuzdevumiem – godasardzes nodrošināšana pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils – ir saglabājies. Zīmīgi, ka NBS Štāba bataljons ir vienīgā vienība, kas 1992.gadā tika atjaunota ar tās vēsturisko nosaukumu.

www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.