Lauka hokejs filatēlista acīs

2011-01-18 22:10:14
Birkas: pastmarkas, aploksnes, sports

Lapa: Sākums


Svarīgākie datumi (1909 - 1936).

1909 gads - Vācija.

Apstiprināta Vācijas lauka hokeja padome. Par godu šīs organizācijas 50 gadadienai, vācijas pasta darbinieki izstrādā jaunu pasta zīmogu ar jubilejas hokeja turnīra emblēmu.


1910 gads - Austrālija.

Izveidota Austrālijas sieviešu lauka hokeja asociācija.

1923 gads - Dienvidāfrika.

Dienvidāfrikā tiek izveidota lauka hokeja amatieru padome. 1973. gadā, par godu šī notikuma 50 gadadienai, DĀR pasts izdod konvertu un pasta zīmogu ar jubilejas simboliku.

1924 gads - Francija.

Parīzē tiek izveidota lauka hokeja Starptautiskā Federācija (FIH). Par tās pirmo prezidentu kļuva Pols Leto (Paul Leautay). FIH bija un arī mūsu laikos paliek kā visu lauka hokeja lielāko starptautisko sacensību organizators.

1926 gads - Polija.

Poznaņā notika pirmais Polijas lauka hokeja padomes saiets. Turpmāk, šis vēsturiskais notikums ne reizi vien tika atzīmēts ar Polijas pasta dienesta piemiņas zīmju laidieniem.

1932 gads - Polija.

Pēc Polijas pasta vadības iniciatīvas Poznaņā tiek izveidots pasta darbinieku sporta klubs, kurā sākotnēji tika atklātas šaha, buru sporta un lauka hokeja sekcijas. Šodiem šis klubs, kurš tiek lepni saukts par KS "Pocztowies TP S.A.", turās pirmajā desmitniekā starp stiprākajiem lauka hokeja eiropas klubiem, 1965 un 1970 gados tiek izlaistas kolekcijas pasta zīmes, kuras ir veltītas kluba jubilejai.

1936 gads - Wyspy Guernsey.

Notika specializētā hokeja stadiona atklāšana. Pēc 50 gadiem lauka hokeja piekritēju filatēlistu kolekcijas papildinājās ar jauniem eksponātiem no Wyspy Guernsey.

© www.mohockey.ru
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.