Kosmonautikas dienas etīde

Pavisam nesen, 12. aprīlī, bija kosmonautikas diena. Tam par godu, atradu arī vienu, mazu, etīdi. Ievietošu šeit, lai jaunajiem censoņiem parādītos kāda ziņkāre par marku (un ne tikai) kolekcionēšanu.

1961.gada 12.aprīlī, PSRS visai Pasaulei parādīja Kuskina māti, uzšaujot kosmosā pirmo cilvēku- Juriju Gagarinu.
Nenoliedzami padomju ideoloģija varēja svinēt pārākuma uzvaru. Jurija Gagarina vārdā tika nosauktas ielas ne tika Varšavas bloka valstīs, bet arī dažās buržujiem piederošas teritorijās.
Ikviens padomijā dzīvojošs bērns kaut ko krāja. Kolekcionēja pilnīgi visu- pastkartes, kalendārīšus, monētas, automobiļu modelīšus, kuri varēja dabūt tikai pa blatu.
Es krāju pastmarkas. Mūsu ģimenei bija draugi ārzemēs un vēstules saņēmām no dažādām pasaules valstīm. Ar tvaika palīdzību pastmarkas varēja atdabūt no aploksnēm un tad izžāvētas savu vietu ieguva albumā.


Kolekcija tika papildināta ar pastmarkām, kuras tika pirktas filatēlistu veikalos, Rīgā tādi bija divi, Vaļņu ielā un Lāčplēša ielā. Vienas no interesantākajām markām bija veltītas kosmosa tēmai. Markas ar kosmosa tematiku bija ne tikai PSRS, bet arī Vjetnamai, Mongolijai, ASV, Polijai un Čehijai.
Tā kā šodien (12.04) ir kosmonautikas diena, tad neliels ieskats no mana pastmarku albuma.

© Kaspars Bergmanis.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com