Viena vienīga unikāla marka - Britu Gviāna

2021-06-21 13:04:42
Birkas: neparastas markas, tulkojums

Lapa: Sākums


Pasaulē ir unikāli, cilvēku roku radīti, darbi. Viena vienīgā Lielbritānijas Gviānas viena centa 1856. gada marka, protams, ir slikti saglabājusies, tomēr tā pārsteidz filatēlistu prātus. Sarkana papīra gabals, kura izmērs ir 27 * 30 mm, ar sagrieztiem stūriem un četrstūra formu, ar neskaidru pasta zīmoga un pasta amatpersonas tintes rokrakstu, tiek novērtēts par ko citu - par to, ka ir tikai viens.

Lielbritānijas Gviānas marka

 


1856. gada pavasarī ierēdnis, kurš to pārdeva, saņēma tikai vienu centu, un 114 gadus vēlāk izsolē Ņujorkā šo pašu marku varēja iegādāties par 280 tūkstošiem dolāru. Un tā jau bija vesela bagātība.

1856. gada februārī, kad Lielbritānijas Gviānas pilsētā izbeidzās pastmarku krājumi un nākamā papildināšana no Londonas bija novēlota, pasts saņēma atļauju izdot nelielu pagaidu pastmarku partiju. Tās tika izgatavotas vietējā laikrakstā. Nav zināms, vai pastmarkas tika iespiestas divos nominālos, jo vairs netika atrastas markas no šīs pagaidu partijas. Tāpēc, eksistējošais unikums ir unikāls, jo eksistē vienā eksemplārā, par kuru runā filatēliste Nastja Mišarina.

Šis atklājums ir vēl jo vairāk pārsteidzošs, jo šīs sērijas markas varēja ražot tikai 100-200 vienībās. Tā kā šajās dienās aploksnes tika izgatavotas bez līmes, marka varēja kalpot arī kā sava veida nostiprinājums ar kuru varēja pielīmēt aploksnes atlokus. Pastmarkas centrā ir trīs mastu šoneris, kas kalpo kā vinjete vietējās avīzes jūras hronikas sadaļai. Vēlāk pētnieki pat noteica kuģa nosaukumu, kas tika ņemts par vinjetes paraugu.

© www.filatelist.ru
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.