Vecās Latvijas armijas krūšu nozīmes: Tehniskā divīzija

2020-12-16 14:26:15
Birkas: faleristika, Latvija, nozīmītes

Lapa: Sākums


Sakaru bataljons


1921. gada 16. septembrī izveidoja Elektrotehnisko divizionu. 1935. gada 31. maijā divizionu pārdēvēja par Sakaru bataljonu. 

 


Elektrotehniskā diviziona krūšu nozīmes pamatā melni emaljēts ugunskrusts ar balti emaljētām malas līnijām. Krusta zaru gali trīsstūra veidā. Krusta centrā uzlikts balti emaljēts medaljons ar metāla aploku. Emaljā iestrādati metāla burti "ELTD" (Elektrotehniskais divizions). Zem medaljona, virs krusta uzlikti izejoši krustoti zibeņi un vertikālā linijā reljefs šķēps ar asmeni uz leju. Uz šķēpa šķērša reljefs gada skaitlis: "1921". Aizmugurē vītņu veida piestiprinājuma kājiņa ar diska veida aizdari. Izmērs – 48 x 48 mm. Nozīme apstiprināta 1924. gadā.

Sapieru pulks

1921. gada 1. aprīlī izveidoja Sapieru bataljonu, 1927. g. 16. aprīlī to pārdēvēja par Sapieru pulku. 

Sapieru bataljona (pulka) krūšu nozīmes pamatā sfēriski izliekts melnas emaljas ugunskrusts ar zeltītām malām. Krusta centrā uzlikts stilizēts cietoksnis slipām malām un sešiem bastioniem. Bastioni un valnis pārklāti ar baltu emalju, cietokšņa centrs ar melnas krāsas emalju. Centrā iestrādati gada skaitļi zeltītā krāsā: "1921". Zem cietokšņa sapieru simbolika – krustoti lāpsta un cirvis zeltainā krāsa. Aizmugurē vītņu veida piestiprinājuma kājiņa ar diska veida aizdari. Izmērs – 42 x 42 mm. Krūšu zīme apstiprināta 1923. gadā.

Auto-tanku pulks

1920. gadā izveidoja no Bruņotā diviziona izveidoja Tanku divizionu. 30. augustā to apvienoja ar Bruņoto auto divizionu un izveidoja Auto-tanku divizionu. 1926. gada 28. septembrī divizionu pārformēja Auto-tanku pulkā. 1940. gada 1. martā pulku pārvērta Auto-tanku brigādē. 

Tanku diviziona krūšu nozīme. Nozīme apstiprināta 1921. gada 14. oktobrī.

Auto-tanku diviziona krūšu nozīme. Nozīmes autors ir virsleitnants M. Paleja.

Auto tanku pulka krūšu nozīmes pamatā nedaudz izliekts diferenciāls satelīta zobrata krusts iezīmēts aplokā. Zobrati savienoti ar baltas emaljas gredzenu ar zeltainu metāla iekantējumu. Centrā zili emaljēts medaljons, uz kura novietots reljefs metāla tanka atveids puspagriezienā pa kreisi. Zobratiem pa astoņiem zobiem. Aizmugurē vītņu veida piestiprinājuma kājiņa ar diska veida aizdari. Izmērs 45 x 45 mm.

Nozīme apstiprinata 1929. gada 10. augustā, autors – M. Paleja.

Aviācijas pulks 

1921. gada martā izveidots Aviācijas divizions, 1926. gada 28. septembrī to pārdēvēja par Aviācijas pulku.

Nozīmes ērgļa izmērs ir 30 un 70 mm, ugunskrusta izmērs – 20 un 15 mm. Aviācijas divizionam ērglis bija zeltīts, pulkam – sudrabains.

Jūras aviācijas divizions 

Jūras aviācijas nodaļu atdalīja 1923. gada 21 augustā. No 1926. gada 1. maija pārveidoja par Jūras aviācijas divizionu. 1934. gadā divizionu pievienoja Aviācijas pulkam kā 8. eskadriļu. Divizions bija novietots Liepājā.

Avots: www.uniformologija.lv  

pasts@uniformologija.lv

Iepriekš publicētās daļas:
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.