Mūsdienu Latvijas vienību simbolika: Neparasto uzdevumu vienības

2021-04-26 14:03:57
Birkas: uzšuves, kokardes, faleristika

Lapa: Sākums


Vanags 

Zemessardzes specialo uzdevumu vienība "Vanags". Vienība tika iekļauta Speciālo uzdevumu vienībā.

Zemessardzes specialo uzdevumu vienība

 


Speciālo uzdevumu vienība.

1991. gada 19. septembrī Augstākās padomes apsardzes dienesta sastāvā tika izveidots Speciālo uzdevumu bataljons. 1992. gadā to pārdēvēja par Speciālo uzdevumu vienību un pakļāva Aizsardzības ministrijai. 

Speciālo uzdevumu vienība Speciālo uzdevumu vienība Speciālo uzdevumu vienība

Vecā simbolika – kokarde, piedurknes uzšuve un ar kokardi bieži vien jauktā vienības goda zīme.

 

 Jaunā simbolika: 

Vienības kokarde:

Speciālo uzdevumu vienība SUV SUV SUV

Uzšuves varianti.

Duncis un zibens vienības simbolikā acīmredzot ir noskatīti no ASV Īpašo uzdevumu spēku jeb "zaļo berešu" piedurknes uzšuves, kura tika apstiprināta 1955. gadā, tikai zibeņu skaits samazināts no trijiem līdz vienam.

Saeimas un valsts prezidenta drošības dienests

1990. gada 26. novembrī tika izveidots Pirmais policijas bataljons, kurš uzticību Latvijai zvērēja 1991. gada 30. aprīlī. 1991. gada 26. augustā bataljonu pārveidoja par Latvijas Republikas Augstākās Padomes apsardzes dienests, bet 1992. gada 28. janvārī pārdēvēts par LR Drošības dienestu. 1994. gadā dienests tika pārveidots par Saeimas un valsts prezidenta drošības dienestu un pakļauts Aizsardības ministrijai. Ar 2009. gada 1. janvāri dienestu pievienos Militārajai policijai, saglabājot dienesta simboliku un nosaukumu. 

Saeimas un valsts prezidenta drošības dienests Saeimas un valsts prezidenta drošības dienests Saeimas un valsts prezidenta drošības dienests

Drošības dienesta simbolika ir ļoti daudzveidīga: vanags kokardē, valsts ģerbonis uzšuvē, atloka zīme ar burtiem "DD", vienības logo un krūšu zīme zila krusta veidā, sava parādes tērpa zīmotņu, iešuvju un cepures aploka krāsa – melna.


Militārā policija

Militārā policija izveidota 1997. gadā pēc Drošības dienesta pārorganizācijas. No 2009. gada Militārajai policijai tiek tiek pievienots Drošības dienests, saglabājot tā nosaukumu un simboliku

Militārā policija Militārā policija Militārā policija

Sakrustotās pistoles Militārās policijas simbolikā ir kopija no ASV Militārās policijas simbolikas, kas radīta 1922. gadā. Sarkanās beretes ir tradicionālā Lielbritānijas Militārās policijas galvassega. Latvijas militārajai policijai ir vēl viena atšķirības zīme – sarkana akselbante.

 

Avots: www.uniformologija.lv  

pasts@uniformologija.lv

 

Iepriekš publicētās daļas:
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.