Latvijā sastopamie perfini

2024-06-09 11:02:52
Birkas: perfini, tulkojums

Lapa: Sākums


Kādā forumā uzdūros interesantai tēmai par Latvijā sastopamajiem perfiniem. Par perfiniem mums jau bija viens rakstiņš, kā arī ir atsevišķa tēma forumā, tā kā vēl viens rakstiņš nenāks par ļaunu.

Tātad, jautājums - cik tad īsti bija sastopami perfini uz Latvijas markām?


Pēc būtības - pavisam ir zināmi četri perfinu veidi. Apzīmējumi atrodami skanētajos attēlos. Pirmā rindiņa - nr. pēc kārtas, Otrā rindiņa - kas ir uz perfina, Trešā rindina - izkārtojums (horizontālais), Ceturtā rindiņa - caurumiņu skaits, Piektā - augstums milimetros.

Pirmais nr. - "C. B." - firma nav zināma, tika pielietoti uz ģērboņu markām; Nr. 2 - "SHELL" - angļu akcijas sabiedrība "The Sytll Company of Latvia Ltd.", tika izmantoti no 1938 - 1949 gadiem. Nr. 3 - "S&L" - firma "Skreiner un Lemmerich" Rīgā, no 1935 līdz 1937 gadiem. Nr. 4 - "UBC/L" - kuģu būvētava "United Baltic Corporation, Ltd." Rīgā un Liepājā, no 1921 līdz 1934 gadiem. Kas vēl - visi perfini ir ļoti reti sastopami. Ziņas ņemtas no 1981. gada manuskripta - Augusts Birznieks "Latvijas pastmarku firmu perforējumi (perfīni)".


Te arī vēl drusku info par perfiniem no Hofmana:


Līdzīgie raksti:Komentāri

#1 aigat

2024-06-13 11:49:46 : Nemaz nezināju, ka tādas eksistē. Neesmu nekad redzējusi, bet būs jātur acis vaļā!


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.